}

Angelus MTA Endodontik Tamir Simani 2 Uygulamalik

SKU: ANG.824
Whatsapp Sipariş
Whatsapp İletişim Butonuna Tıklayarak Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Açıklama

Angelus MTA Endodontik Tamir Simanı 2 Uygulamalık

Diş hekimliğinde devrim niteliğinde bir ürün olan Angelus MTA, kök kanal tedavilerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İnce hidrofilik partiküllerin oluşturduğu bu siman, lateral ve furkasyon perforasyonlarının yanı sıra, internal rezorpsiyon, ters kanal dolumu, pulpa örtülemesi ve pulpotomi gibi pek çok durumda mükemmel sonuçlar sunar.

Beyaz renkli bu ürün, karıştırma sırasında kolay ıslanabilen partikül büyüklüğü ile dikkat çeker. İdeal marjinal örtüleme ve biyolojik entegrasyon sağlayarak periradiküler doku ile uyum içinde sementum oluşumunu teşvik eder. Dişin savunma mekanizmasına destek olan bu ürün, dentin bariyeri oluşumuna yardımcı olur. Su veya vücut sıvıları ile temas ettiğinde sertleşir, bu da kuru bir çalışma alanı ihtiyacını ortadan kaldırır ve daha geniş kullanım imkanı sunar.

Kullanım talimatlarına göre uygun oranda distile su ile karıştırıldığında optimal kıvama ulaşır ve kolayca uygulanır. Oda sıcaklığında korunabilir ve hemen kullanılmayacaksa nepozla örtülerek dehidrasyonu önlenir. Harmanladıktan sonra ise yaklaşık 15 dakika içinde tam sertleşme sağlanır. Yüksek alkalinitesi ile bakteri oluşumunu engelleyen ve yüksek radyoopasite özelliği gösteren Angelus MTA, endodontik tedavilerde güvenilir bir seçenektir.

Özellik Detay
İçerik SiO2, K2O, Al2O3, Na2O, Fe2O3, SO3, CaO, Bi2O3, MgO ve Çözülmemiş Artıklar
Sertleşme Süreci 10 dk başlangıç sertleşmesi, 15 dk tam sertleşme
pH Değeri 12 (Yüksek Alkaliniteli)
Radyoopasite Dentin ve kemikten daha iyi, gutta-percha’ya yakın
Sıkıştırma Dayanıklılığı 24 saat sonra 40MPa, 21 gün sonra 65MPa
Kullanım Talimatları 1 ölçek MTA + 1 damla distile su
Endikasyonlar Kanal perforasyonu, cerrahi uygulamalar, pulpa örtülemesi, pulpotomi, apeksigenesis ve apeksifikasyon
Paket İçeriği 2 x 0,14 gr MTA, 3 ml Distile su
Anasayfa
Hesabım
Ara